mały kotylion

Czym jest kotylion? Kiedy jest używany? Kotylion, nazywany też rozetką, z języka francuskiego „rosette” – różyczka, mała róża był pierwotnie wstążeczką orderową, stylizowaną na kształt małej róży. Później, przedmiot ten stał się także atrybutem osób, które tańczyły kotylion (stąd wywodzi się druga nazwa przedmiotu). Warto wiedzieć, że rozetki były noszone w czasie ważnych, czasem tragicznych wydarzeń w historii, np. podczas rewolucji czy powstań narodowych. Rozetki przypinane są także podczas wieców wyborczych, zwykle w barwach narodowych, bądź podczas świąt lokalnych.

Rodzaje rozetek

Najpowszechniejszym oraz najczęściej spotykanym współcześnie jest kotylion narodowy, znany również pod nazwą „Kotylion na 11 listopada”. Przede wszystkim noszenie kotylionu w barwach narodowych jest wyrazem patriotyzmu oraz miłości do Ojczyzny. Warto wiedzieć, że charakterystyczne jest umieszczenie barw w wypadku tego kotylionu. Biel umiejscowiona jest w środku, otacza ją czerwień. Przypinany jest zawsze z lewej strony, „na sercu”. Idealny kotylion na patriotyczne uroczystości znajdą Państwo tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/produkt/kokardka-narodowa-mala/.

Oznaka żałoby

Kotylion jest także często noszony jako oznaka żałoby. Tradycja ta znana i praktykowana jest od wielu lat. Kotylion wykonany z czarnej wstążeczki przypinali nie tylko panowie, ale także i panie. Często kotylion ten był noszony nie tylko w czasie pogrzebu, ale także w czasie żałoby po zmarłym. Kotyliony dostępne tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/produkt/kokardka-zalobna-wstazka-zalobna/, wyposażone są w szpilkę, co sprawia, że niezwykle łatwo je przymocować do klapy marynarki.

Kolorowy kotylion na każdą okazję

Kolorowe kotyliony to świetna alternatywa dla gości weselnych. Tym małym, eleganckim atrybutem można z powodzeniem „zaznaczyć” honorowych gości czy rodziców Państwa Młodych w czasie wesela. Szeroka gama kolorystyczna kotylionów sprawia, że absolutnie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wariant. Dobrym pomysłem jest bowiem dopasowanie kotyliona do koloru przewodniego przyjęcia. Szeroką gamę znajdą Państwo tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/page/2/.

Kotyliony a obrzędy religijne

W ofercie znajdą również Państwo kotyliony papieskie czy religijne. Są one dostępne zarówno w formie małych rozetek, jak i dużych i dostojnych rozet, tak, aby móc nie tylko dopasować produkt do danej uroczystości, ale również i do własnego gustu. Jest to idealny sposób, aby zamanifestować swoją wiarę, ale także i świetna alternatywa „znaku rozpoznawczego” dla pielgrzymki.