pościel młodzieżowa londyn

Wiele sklepów oferujących bieliznę pościelową ma specjalną kategorię z pościelą dla młodzieży. Dzięki niej osobom szukającym właśnie tego typu asortymentu łatwiej jest na niego trafić. Jednak nawet jeśli w danym sklepie – czy to internetowym, czy stacjonarnym – takiej kategorii nie ma, z pewnością znajdziemy w nim komplety, które spodobają się starszym i młodszym nastolatkom.

Czym pościel dla młodzieży wyróżnia się na tle innych?

Pościel przeznaczona dla młodzieży różni się od innych kompletów przede wszystkim designem. Znajdziemy wśród niej poszewki na kołdry i poduszki w żywych, często mocnych i jaskrawych kolorach. Wiele z nich nawiązywać będzie tematyką do znanych postaci ze świata pop kultury. Z tym, że inaczej niż w przypadku pościeli dla dzieci, nie będą to pościele inspirowane bajkami, lecz np. postaciami super bohaterów z komiksów Marvela czy bohaterów gier komputerowych. Generalnie – świat komputerów, internet oraz media społecznościowe są ważnym źródłem inspiracji dla projektantów pościeli dla młodzieży. Znaleźć więc możemy poszewki w emotki, komplety „ozdobione” konsolami do gier, czy spokojne i stonowane komplety ze słynnym nadgryzionym jabłkiem.

Innym, charakterystycznym motywem zdobiącym poszewki są różne dyscypliny sportu – z piłką nożną na czele.

Czym się kierować przy zakupie pościeli dla młodzieży?

Jeśli chodzi o wygląd, wybierając pościel dla nastolatka warto kierować się przede wszystkim jego gustem. Wiemy jednak, że estetyka to nie wszystko – zwłaszcza w przypadku pościeli, w której każdy z nas spędza mniej więcej jedną trzecią swojego życia. Dlatego należy szukać kompletów, które będą wykonane z materiałów przyjaznych naszemu ciału, najlepiej naturalnych. W przypadku pościeli dla młodzieży dominują komplety z gładkiej bawełny oraz kory (która również jest odmianą bawełny). Rzadziej spotyka się pościel z satyny bawełnianej (co nie oznacza oczywiście, że ten materiał nie nadaje się na pościel dla nastolatków) czy z frote.

Rozmiary pościeli dla młodzieży

Kluczową kwestią przy kupowaniu każdej pościeli, również tej dla młodzieży, jest znajomość rozmiaru. Przypominamy, że przede wszystkim bierze się tu pod uwagę wymiary kołdry. To one podawane są jako rozmiar całego kompletu. Do najpopularniejszych rozmiarów ma należą:

  • 140 x 200,
  • 180 x 200,
  • 200 x 220.

Najczęściej pościel młodzieżowa ma wymiary 140 na 200 cm – jest to rozmiar na kołdrę jednoosobową. W przypadku poduszek najczęściej w kompletach dominuje rozmiar uniwersalny – w pościeli szytej w naszym kraju standardem jest 70 x 80 cm.

Co jeszcze jest ważne przy kupowaniu pościeli?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kompletów dla młodszych i starszych nastolatków jest całkiem spory. Warto jednak ich szukać bezpośrednio u producentów którzy prowadzą również sprzedaż detaliczną, zwłaszcza przez internet pod hasłami sklep z pościelą lub polska pościel. Wtedy mamy pełny przegląd ich oferty. Unikamy też pośredników (co oczywiście przekłada się na cenę).

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów? Ważny jest sposób zapinania poszewek. Doradzamy tu zamki błyskawiczne – wygoda ich używania może zachęcić nasze dorastające pociechy do samodzielnej zmiany pościeli.

1 KOMENTARZ

  1. Wybór pościeli jest tak samo ważny jak wybór łóżka. Młodzież wymaga zdrowego snu. A te właśnie elementy mają na to bardzo duży wpływ. Dodatkowo znaczenie mają również aspekty wizualne, więc warto pozwolić młodemu człowiekowi na wybór takiego mebla czy pościeli, które mu się podobają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here