Widok płonącej świecy kojarzy nam się z ciepłem, spokojem i przytulnością. Jej światło jest miękkie i nie męczy wzroku. Niesie ze sobą poczucie spokoju i koi zszargane nerwy. Świeca za sprawą płonącego płomienia jest symbolem odrodzenia i duchowego oczyszczenia. Kojarzy się z wiedzą i tajemnicą, a nawet magią. Dlatego tak bardzo lubimy jej równy płomień w który można wpatrywać się bez końca. 

Dobroczynny wosk pszczeli

Nie wszyscy wiedzą, że świece mogą wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. To które świece są zdrowe zależy między innymi od rodzaju wosku. Naturalny wosk pszczeli w czasie spalania nie dymi a spala się pozostawiając w pomieszczeniu ulotny zapach miodu. W czasie spalania świeca z wosku pszczelego oczyszcza powietrze korzystnie wpływając na górne drogi oddechowe. Dodatkowo zapach miodu likwiduje inne niekorzystne zapachy takie jak na przykład dym tytoniowy. Świeca postawiona w pobliżu telewizora, telefonu lub komputera neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne.

Ekologiczny wosk sojowy

Ten rodzaj wosku wykorzystywany jest najczęściej przy produkcji świec w naczyniach szklanych. Ponieważ niemalże nie wydziela aromatu doskonale nadaje się do świec zapachowych. Z racji tego, że są to produkty ekologiczne i do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie składniki naturalne, świece z wosku sojowego są bezpieczne nie tylko dla osób cierpiących na alergie oraz także dla dzieci i zwierząt. Świece sojowe są korzystne dla zdrowia, ponieważ nie kopcą, ich płomień jest jasny i równy co pozwala na wydobycie z nich głębi aromatu. Ponieważ do spalania potrzebują niższej temperatury niż parafina, w przypadku kontaktu z dziecięcą rączką nie powodują bolesnych oparzeń. 

Działanie terapeutyczne świec

Aromaterapia, czyli inaczej leczenie zapachem to skuteczny sposób na pozbycie się różnego rodzaju nerwic, wpływa też pozytywnie na równowagę emocjonalną redukując stres. Aby w pełni korzystać z dobroczynnego działania zapachów, nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że zaopatrzymy się w świece zapachowe o aromacie, który kojarzy nam się z czymś miłym, na przykład z dzieciństwem lub po prostu nam się podoba. Aby zwiększyć działanie terapii, warto wyłączyć światło i w półmroku rozkoszować się i światłem i kojącym zapachem świecy. Możemy również relaksować się w czasie kąpieli w pachnącej wannie lub czytając ulubioną książkę. 

Wybieraj mądrze czyli gdzie kupować świece 

Kupując świece, od których oczekujemy zdrowotnego działania warto opierać się na sprawdzonych markach. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży świec, wosków i olejków zapachowych zapewnią nam wybór produktów nie tylko prozdrowotnych, ale także wysokiej jakości. Pachnąca Wanna oferuje zarówno produkty własnej marki, jak i znanych i cenionych marek takich jak na przykład Candle Warmers, Yankee Candle, Woodwick czy też Milkhouse Candle, których świece są nie tylko dobrej jakości, ale też są wydajne, płonąc przez wiele godzin. A zatem nie pozostaje nam nic inne jak zapalić świecę. Na zdrowie.